2446/764
Jørgen Kastholm (f. Roskilde 1931, d. Düsseldorf 2007)
Preben Fabricius (f. 1931, d. 1984)
Pendel af kobber. Udført hos Nordisk Solar Compagni, 1960'erne. Diam. 70.
Alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og skævheder. Ledning og fatning mangler.
Vurdering