2444/​573

Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006)

Et par trearmeede kandelabre af lertøj modelleret i form af rytter med hest. Dekoreret med blåglaseret dekor på lysegrå base. Sign. monogram -2001, Danmark, L.5. H. hhv. 40,8 og 40,5. B. hhv. 30 og 31,5. (2)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

I Lyngby
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

886404 2.000 DKK