1934/701
Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
“Femme au miroir”, 1956. Usign; tryksign. Miró. Litografi i farver fra “Derrière le miroir: Dix ans d'édition”. Udgivet af Maeght. Trykt hos Mourlot. Bladstørrelse 37×55.
Litteratur: Mourlot 174.
Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 20. august 2019
Vurdering
Hammerslag