1934/​701

Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)

“Femme au miroir”, 1956. Usign; tryksign. Miró. Litografi i farver fra “Derrière le miroir: Dix ans d'édition”. Udgivet af Maeght. Trykt hos Mourlot. Bladstørrelse 37×55.

Litteratur: Mourlot 174.

Undersøgt i ramme.

Moderne kunst og design, 20. august 2019

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag