2138/109
Johannes Larsen (f. Kerteminde 1867, d. sst. 1961)
En sneppe. Sign. Johannes Larsen. Træsnit på japanpapir. Lysmål 36×30.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 524, 1989 nr. 612.
Let gulnet. Undersøgt i rammen.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag
24 bud