2043/​98

Chatol af mahogni, front med cylinderklap bag hvilken skuffer og rum af bejdset birketræ. Chippendale stil. 20. årh. H. 109. B. 93. D. 67.

Beslag mangler. Enkelte ridser og mærker. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.150 DKK

1.150 DKK
(Autobud) 1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK