2312/​29

Russisk ikon med fremstilling af skt. Mikael til hest på forgyldt baggrund. Tempera på træpanel. 18. årh. 30×24.

Mindre krakeleringer samt afskalninger. Restaureret.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. marts 2023

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

6.500 DKK

6.500 DKK
6.000 DKK