2312/29
Russisk ikon med fremstilling af skt. Mikael til hest på forgyldt baggrund. Tempera på træpanel. 18. årh. 30×24.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag