2414/74
Et par næsten identiske armstole af bøgetræ, sæde med fransk rørflet, hynde polstret med blåt møbelstof med mønster, dekoreret med bemalede blomster og bladværk. Ene indridset med Cornelio Cappellini mcmxciii. Empire form. 20. årh. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag
10 bud