2103/359
Kinesisk bojan af porcelæn, dekoreret i guld med landskab på powder blue grund. 19. årh. H. 23.
CRPR-nr skrevet under bund med UV-pen. Låg og krukke med monteringshuller. Overfladeridser. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
34 bud