1409/​1704

Større og mindre Margrethebæger af delvis forgyldt sterlingsølv og sølv. Udført hos A. Michelsen og Sv. Toxværd. 20. årh. Vægt ca. 313 gr. H. 9,5 og 5. (5)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Større bæger med buk på nedre kant.

Varia, 27. februar 2014

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag

1.700 DKK

1.700 DKK