2421/​507

Per Weiss (f. Melby 1953, d. 2023)

Et stort cirkulært fad med indridsninger i relief. Dekoreret med sort og grøn glasur samt enklete lyse islæt. Sign. Weiss 91. Unik. H./D. 8,8–9,4. Diam. 53–53,5.

Almindelig brugspatina, herunder nogle overfladeridser og mærker.

I Lyngby
Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?