2131/542
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Et sæt på fire stole med stel af palisander, sæder med sort skind. Model 78. Tegnet 1962. Udført og mærket hos J.L. Møller, Højbjerg. (4)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
14 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||