2043/424
Lampebord af rigt udskåret og bronzeret træ. Barokstil. Centraleuropa, 19. årh.s slutning. H. 70. B. 62. D. 47.
Almindelige alderstegn. Senere bronzering (har oprindeligt været forgyldt). Mindre afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag