2043/​424

Lampebord af rigt udskåret og bronzeret træ. Barokstil. Centraleuropa, 19. årh.s slutning. H. 70. B. 62. D. 47.

Almindelige alderstegn. Senere bronzering (har oprindeligt været forgyldt). Mindre afslag.

Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK