1415/1397
Ametyst- og citrinarmbånd af forgyldt sølv prydet med talrige facetslebne ametyst og citrin. L. ca. 18 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 9. april 2014
Vurdering
Hammerslag