2138/​84

Ubekendt kunstner, 20-21. årh.

Stående kvinde i klassiske gevandter. Betegnet Milo. Skulptur af bronze på base af marmor. Bronzestøber mærke, Bronze Garanti Paris, J.B. Déposée. H. inkl. base 87.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

2.600 DKK
2.500 DKK