1848/838
Paul Kedelv (f. 1917, d. 1990)
“Coquille”, “Kødben”. Seks vaser af klart glas, indlagt med sort, grøn, rosa, gul og hvid opalglas. Størstedelen sign. Udført hos Flygsfors, Sverige, 1950erne. H. 17–33. (6)
Almindelig patina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 27. november 2018
Vurdering
Hammerslag
13 bud