1505/724
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“GE 290/2”. To-personers sofa af eg, løse hynder med violet betræk. Udført hos Getama, Gedsted. L. 130.
Fremstår med kraftig alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Hynder med skum og pletter.
Moderne kunst og design, 27. januar 2015
Vurdering
Hammerslag
17 bud