2142/692
Dansk snedkermester
Lænestol med ben af bejdset bøg. Sæde, sider og ryg betrukket med stribet uld. Udført 1930–1940érne.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Uld med slitage, defekter og huller.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud