1950/727
Nils Fagerholt, attributed (f. 1933)
Tredelt lysestage af sterlingsølv, stål og forgyldt metal. Georg Jensen efter 1945. Dessin 1344 A. Del af sterlingsølv: vægt 53 g. H. 7,5.
Nogle mindre overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 10. december 2019
Vurdering
Hammerslag
18 bud