2012/4589
1938. SPAREMÆRKEBOG. Dateret 28 Nov. 1938 med 76 stk. Schultz 20 øre, rød + 25 stk. Thiele 1 kr. orange, stemplet “KOLONIEN UMANAK” i 2 linier. Flot velholdt kvalitet [ ⊙ ]
Frimærker, 22. marts 2020
Vurdering
Hammerslag