11934/67
Olivia Holm-Møller (f. Homaa 1875, d. Rungsted 1970)
Landskab med høstredskaber. Sign. HM 47. Akvarel på papir. Lysmål 28×22. Rammemål 36×31,5.
Sælger oplyser: Enkelte mindre hakker i trærammen.
Kunst, antikviteter & design, 24. august 2019
Vurdering
Hammerslag