2118/​991

Carl Fagerlund (f. 1915, d. 2011)

Loftlampe af messing og glas. Udført hos Orrefors. Diam. 60.

Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Afslag på glas på stamme. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 4. maj 2021

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

2.500 DKK
(Autobud) 2.400 DKK
2.300 DKK
2.000 DKK