2119/​501

Knud Nielsen (f. Fredensborg 1916, d. Vindelev 2008)

“Allegretto til Martinu”, 58. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 133×105.

Krakeleringer.

Moderne kunst og design, 11. maj 2021

Vur­dering

25.000 DKK

Hammerslag

17.500 DKK

17.500 DKK