2124/811
Dansk snedkermester
Spisestue af mahogni bestående af cirkulært bord med sko af messing og udtræk samt otte stole med betræk af sort hestehår. H. 76. L. 110/290. (13)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag