2124/​811

Dansk snedkermester

Spisestue af mahogni bestående af cirkulært bord med sko af messing og udtræk samt otte stole med betræk af sort hestehår. H. 76. L. 110/290. (13)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 15. juni 2021

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK