2013/784
Otto Pedersen (f. Odense 1902, d. sst. 1995)
Nøgen kvinde. Sign. Otto P. Figur af patineret udskåret træ. H. 48.
Enkelte overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 24. marts 2020
Vurdering
Hammerslag