1903/1597
En samling sommerfugle og insekter, i oval ramme af delvis forgyldt træ og gesso, prydet med blomster og båndslyng. 20. årh. Rammemål H. 54. B. 47.
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Varia, 17. januar 2019
Vurdering
Hammerslag