2448/241
Nyrokoko necessaire af sølv med agat, ustemplet H. 8,5 cm; fire snusdåser, heriblandt en fransk, drevet med personsceneri, oval L. 5 cm, samt et cigaretetui, prydet med signaturer. Vægt 262 g. (6)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering