1323/625
Jais Nielsen (f. København 1885, d. Hellerup 1961)
“Den Barmhjertige Samaritaner”. Figurgruppe af stentøj, dekoreret med okseblodsglasur. Sign. Jais, 20097. Kgl. P. H. 32.
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 4. juni 2013
Vurdering
Hammerslag
20 bud