1949/​8649

Russisk Gudmoderikon “Alle lidendes trøster”. Tempera på træ. 19. årh. 36×31.

Restaureret. Revner i træet. Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.

Russisk tema, 5. december 2019

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag