1949/​8649
Russisk Gudmoderikon “Alle lidendes trøster”. Tempera på træ. 19. årh. 36×31.

Be­skriv­el­se

Restaureret. Revner i træet. Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.

Russisk tema, 5. december 2019

Ikoner

Vur­dering

5.000 kr.

Hammerslag