1949/8649
Russisk Gudmoderikon “Alle lidendes trøster”. Tempera på træ. 19. årh. 36×31.
Restaureret. Revner i træet. Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag