2131/776
Svensk design
Rektangulært spejl i ramme af fyr med synlige samlinger. Stemplet Made in Sweden. 1980'erne. H. 140. B. 53. D. 9/14.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Sorte mærker på hylder.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag