2436/793
Jurgen Bey (f. 1965)
“Light Shade Shade”. Lysekrone med skærm beklædt med halvtransparent spejlfilm. Udført hos Mooi. Diam. 70.
Når lampen er slukket, er skærmen udadtil et spejl, som reflekterer sit miljø - dog skjuler dette den elegante lysekrone inde bagved. Når Light Shade Shade er tændt, bliver den før gemte lysekrone på magisk vis lyst op.
Stand
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 3. september 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|