2436/​793

Jurgen Bey (f. 1965)

“Light Shade Shade”. Lysekrone med skærm beklædt med halvtransparent spejlfilm. Udført hos Mooi. Diam. 70.

Når lampen er slukket, er skærmen udadtil et spejl, som reflekterer sit miljø - dog skjuler dette den elegante lysekrone inde bagved. Når Light Shade Shade er tændt, bliver den før gemte lysekrone på magisk vis lyst op.

Stand

Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Eftersyn
I Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

6.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?