2420/​987

Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)

Bord med stel af stål. Top af sortlakeret træ med to klapper. Model 3601. Formgivet 1952–53. Udført hos Fritz Hansen, 1950'erne. H. 69. L. 60/140. W. 70.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Rust på stel.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

45039 (Autobud) 3.200 DKK
923333 3.000 DKK
45039 (Autobud) 2.500 DKK
923333 2.400 DKK
45039 2.300 DKK
896810 2.200 DKK
4689 2.100 DKK
896810 2.000 DKK