1433/10
Fransk prismelysekrone med stel af guldbronzeret metal, balusterformet stamme af glas, seks lysarme. Regenceform. 20. årh.s begyndelse. H. 76. Diam. 40.
Brugsslitage. Monteret til elektricitet. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier og møbler, 11. august 2014
Vurdering
Hammerslag