2043/​2056

Jaeger-LeCoultre

Rejseur af metal, forgyldt urskive med romertal, mekanisk værk med manuelt optræk, dato og alarm. 20. årh.s midte. H. 4,5.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 21. oktober 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag