2043/2056
Rejseur af metal, forgyldt urskive med romertal, mekanisk værk med manuelt optræk, dato og alarm. 20. årh.s midte. H. 4,5.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 21. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag