2131/819
Preben Hornung (f. Valby 1919, d. Frederiksberg 1989)
Komposition. Sign. Hornung 62, 29/30. Litografi i farver. Bladstørrelse 51,5×64. Uindrammet.
Folder langs kanter. Håndterinsmærker. Beskåret.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag