1921/1717
To folklore stokkeholdere af træ, begge dekorerede i farver med blomster, den ene på rød grund, indeholdende diverse stokke og paraplyer. Den ene udført i Østrig. 20. årh. H. ved hank 57 og 60. (12)
Et paraplystativ unden stof og greb. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Varia, 23. maj 2019
Vurdering
Hammerslag