1921/​1717

To folklore stokkeholdere af træ, begge dekorerede i farver med blomster, den ene på rød grund, indeholdende diverse stokke og paraplyer. Den ene udført i Østrig. 20. årh. H. ved hank 57 og 60. (12)

Et paraplystativ unden stof og greb. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Varia, 23. maj 2019

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

800 DKK

800 DKK
750 DKK