Dansk maler, 19. årh.s slutning
En sommerdag med folkeliv og billard ved et skandinavisk møde. Usigneret. Olie på lærred. 34×27.
Lærredet er dubleret. Mindre krakeleringer og enkelte minimale afskalninger. Flere reparationer samt en vinkelret revne ca 1,5×1,5 cm. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
12 bud