2041/​721

Paul Wunderlich (f. Eberswalde 1927, d. Saint-Pierre-de-Vassols 2010)

“Portrait de Monsieur Bertin”, 1973. Sign. Wunderlich, 67/75. Litografi i farver. Bladstørrelse 66×51. Uindrammet.

Litteratur: Bearbeitet von Carsten Riediger, nr. 475

Moderne kunst og design, 6. oktober 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag