2440/928
Arne Vodder, tilskrevet (f. 1926, d. 2009)
Armstol med stel af teak, betrukket i sæde og ryg med rødbrunt skind. Model 166. Udført og mærket hos Vamo. 1960–70'erne.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærket. Nybetrukket.
Vurdering
887236 | ||
936267 |