2440/​929

Alfred Christensen

Lænestol med stel af bejdset bøg, hynder betrukket med gult uld. Model 93. Udført hos Slagelse Møbelværk. 1940'erne.

Litteratur: Slagelse Møbelværk, Katalog 4401, s. 13.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med enkelte huller. Et bagben med løs samling.

I Aarhus
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?