2423/726
André Villien
Art Nouveau vase af tin, rigt dekoreret med florale mønstre. Sign. A. Villien. Under bunden stemplet Etain Francais, A.V. Paris. Ca. 1900. H. 63.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Buler.
Moderne kunst og design, 4. juni 2024
Vurdering
Hammerslag