2412/819
Arne Vodder (f. 1926, d. 2009)
Armstol af stål og palisander med drejefunktion. Sæde og ryg betrukket med gråt skind. Model 442. Udført hos Sibast møbler.
Litteratur: “Made in Denmark 1976”. Afbildet.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 19. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
11 bud