Fransk maler, 18. årh.
Liggende model. Usigneret. Kul og hvidt kridt på papir. Bladstørrelse 33×47.
Revne (10 cm) i papirets nederste halvdel. Fold i øverste højre hjørne. Overfladiske ridser samt mindre papirtab i hjørner. Undersøgt i ramme.
116562 | ||
824516 | ||
99716 | ||
1116297 | ||
841959 | ||
998214 |