2049/7591
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
Figurkomposition. Sign. CHP. Olie på glas monteret i lyskasse. Udført hos Per Hebsgaard. H. 70. B. 49. D. 8.
CoBrA, 1. december 2020
Vurdering
Hammerslag