2439/1604
Et par George III stager af sterlingsølv, koniske stammer på ovale, rillede fodstykker, George Ashforth & Co (George Ashforth, Ellis, Hawksworth & Best), Sheffield 1787. Udfyldte. H. 19 cm. (2)
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Eftersyn
Fra
i
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
Levering
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.