12103/16
N. P. Mols (f. Grumstrup 1859, d. København 1921)
Kvæg ved Liver Å i Nordjylland. Sign. N. P. Mols. 16–17. Olie på lærred. 97×127. Rammemål 145×175.
Intet at bemærke. Rammen med skrammmer.
Kunst, antikviteter & design, 21. januar 2021
Vurdering
Hammerslag