2144/200
Marinus Nielsen (f. Læsø 1882, d. 1971)
Opstilling med blomster tulipaner og hyacinth i glas i en vindueskarm. Sign. monogram. Olie på lærred. 46×40.
Mindre krakeleringer. Enkelte retoucheringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag