2131/892
Dansk design
Reolmoduler af grålakeret MDF, bestående af fem 1/2 bogkasser, en 1/1 bogkasse samt samt kommode. Mål: 1/2 bogkasser: H. 80. B. 42. D. 36. 1/1 bogkasse og kommode: H./B. 80. D. 36. (11)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Fire sokler medfølger.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag