2016/834
Jørgen Nash (f. Vejrum 1920, d. Örkeljunga 2004)
“Lyrefuglen og katten”. Sign. Jørgen Nash 2002, 54/100. Litografi i farver. Lysmål 55×46,5.
Proveniens: Drakabygget, Sverige.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
Moderne kunst og design, 14. april 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud