Hans Henrik Lerfeldt (f. Århus 1946, d. København 1989)
Kvinde med solbriller og græshoppe. Nummereret med bly 684/730, stemplet på bagsiden Hans Henrik Lerfeldt. Litografi i farver. Bladstørrelse 57×46. Uindrammet.
Proveniens: Hidrørende direkte fra kunstnerens bo.
Mindre trykmærke i kanten.
Kunst, antikviteter & design, 16. januar 2020
12 bud